Науково-методична робота

Головна » Науково-методична робота   

 

28 грудня практичний психолог Хрещенюк О.С. провела для працівників ЗНВК психолого-педагогічний семінар. У цей же день відбулося засідання комісії вчителів початкових класів.

 

15 листопада відбулось засідання МО класних керівників, на якому Діденко Л.А. поділилась досвідом, як здійснювати розвиток учнів у грі. Сененко Н.В. підготувала виступ на тему «Інноваційні методи виховання. Усі присутні взяли участь дискусії «Виховання в учнів інтересу до шкільного життя, формування активної життєвої позиції». Керівник МО Гижа Г.М. провела музикотерапію.

 

Засідання комісії вчителів початкових класів

7 листопада практичний психолог О.С.Хрещенюк провела психологічно-педагогічний семінар «Психотехнології поводження і завершення конфліктів». Педагоги та вихователі закладу розглянули модальність повинності в спілкуванні як можливу причину педагогічного конфлікту, вчилися виробляти навички поведінки в конфліктних ситуаціях, удосконалювати вміння конструктивно вирішувати конфлікти.

У дошкільному відділенні 31.10.2019р. відбулось засідання комісії вихователів. Кожен міг збагатити свої знання про Су-Джок терапію, ознайомитись з етапами танцювальної терапії та подивитись на майстер-клас про кольори осені.


 

Засідання методичного об’єднання вчителів-предметників  29.10.2019р. наскрізь було просякнуте творчістю та креативом. Заслухали виступи Медвідь О.А. «Активізуємо креативність на уроках словесності» та Поліщука В.В. «Веб-чат: новий мовний мікросоціум та його комунікативний сценарій», Гижа Г.М. провела тренінг з технології розвитку критичного мислення, цікавою була презентація Мазур А.В. «Розвиток критичного мислення. Стратегія «Спрямоване читання», вразив майстер-клас «Асоціації – шлях формування нестандартного мислення учнів», що презентували Ковальчук В.В. та Буравська Н.А., а наостанок Юрчук Ю.О. та Сковрунська А.О. представили огляд новинок педагогічної преси.


 

28.10.2019р. відбулось засідання педагогічної ради на тему: «Національно-патріотичне виховання як важлива складова формування та розвитку громадянських цінностей особистості». Відкрила засідання заступник директора з навчально-виховної роботи Гнатюк С.Л., потім присутні заслухали виступи Юрчука Ю.О., Поліщук Л.Л., Буравської Н.А., Медвідь О.А. та Дромарецької С.А. Тема актуальна, було цікаво та змістовно.

 

16 жовтня на базі Безименського ЗНВК відбулось РМО бібліотекарів, де присутньою від нашої школи була Чернецька Т.П. На засіданні розглядались зокрема питання забезпечення підручниками учнів шкіл району.


13 вересня у Широкогребельському ЗНВК відбувся фестиваль ранкової зарядки.

Завершилась реєстрація на ЗНО учнів нашої школи. Одинадцятикласники для здачі вибрали такі предмети:

Вірста Олександр (українська, історія, географія, біологія)

Дзиговська Ауріка (українська, історія, біологія)

Зінченко Олександр (українська, історія, географія)

Колеснік Андрій (українська, історія, біологія, математика)

Кравчук Анастасія (українська, історія, біологія )

Кравчук Аліна (українська, історія, біологія)

Мосійчук Олександр (українська, історія, біологія, хімія)

 

15 березня у 6 класі відбувся презентаційний урок з англійської мови на тему «Відомі місця Англії».  Заняття проведене у формі уроку – подорожі, що зацікавило дітей та мотивувало активно працювати на уроці.

13 березня у 10 класі учитель Куманецька М.О. показала презентаційний урок з біології на тему «Спадкові захворювання. Причини та наслідки». Урок був проведений у формі ток-шоу «Стосується кожного». Заняття було спрямоване на розвиток критичного мислення школярів. Були використані такі методичні прийоми, як: « Якщо..., то…», « Складаємо таблицю – узагальнюємо», «Фішбоун».

12 березня у 10 класі відбувся показовий урок з фізики на тему «Вологість повітря». Учні ознайомилися із новими фізичними поняттями, навчились на практиці вимірювати відносну вологість повітря різними способами.

6 березня у 8 класі учитель Буравська Н.А. показала презентаційний урок з історії України на тему «Гетьманування Івана Виговського». Заняття було спрямоване на розвиток критичного мислення учнів. Були використані такі методичні прийоми, як: «Віднови ланцюжок», «Кубування», «Інсерт», «Атака на вчителя» та ін.

7 березня відбулось літературно-мистецьке свято «Єднаймо Україну Шевченківським словом». Учасники виконували пісніпро Україну, про матір, декламували вірші, присвячені Т.Г.Шевченку, вражали запальними українськими танцями. Сплеск емоцій глядачі отримали від виконання одинадцятикласниками пісні «Над землею туман».

 

 

28.02.19 р. відбувся районний семінар вчителів Захисту Вітчизни. Тема уроку: тренування в неповному  розбиранні  та складанні  автомата. Споряджання магазина патронами.

Учні вправлялися у виконанні стройових прийомів на місці, в русі та в споряджанні  магазина патронами, змагалися у швидкості розбирання і складання автомата між відділеннями. Був використаний відеоролик для перевірки домашнього завдання та пояснення нового матеріалу. Проведено вправу «Очікування».

 

01.03.19р. серед учнів 5 – 8 класів відбувся правовий ринг «Я знаю свої права». Учасники двох команд , «Правознавці» та «Феміда», відповідали на питання правової розминки, розв’язували ситуативні задачі, вгадували, що лежить в «Чорному ящику», слухали уривки пісень і вказували, про яке право у ній йдеться. Перемогу  здобула команда « Правознавці» .


 

 Літературно-музична композиція «Слово про слово».

 21,02 відбувся районний семінар вчителів основ здоровя. Учитель Гижа Г.М. провела тренінг у 6 класі на тему «Конфлікт і спілкування», на якому учні розвязували ситуації різними шляхами, знаходили вихід із конфліктів, виконували різні вправи («Очікування», «Коло знайомств», «Повітряна кулька», «Влада», будували і руйнували «Стіну конфліктів»).

 

Учні 8 класу декламували вірші про рідну мову, розповідали гуморески П.Глазового, А Гарматюка, співали пісні та виконали танок. Всі присутні ще раз переконались, що українська мова – давня, красива, сучасна,тож потрібно шанувати її, підтримувати і вдосконалювали.


 
 

 

12 лютого у 10 класі відбувся бінарний урок з української літератури  на тему «Карпатські Ромео та Джульєтта», або «Вічна таїна кохання»». Учителі світової літератури Гижа Г.М. та української літератури Медвідь О.А. разом із школярами порівнювали образи повістей М. Коцюбинського «Тіні забутих предків» та В.Шекспіра «Ромео та Джульєтта». Учні перевтілювалися в персонажей, працювали в групах, були учасниками вправ «Колесо життя», «Авторське крісло».

 

 07.02.2019 відбувся презентаційний  урок із зарубіжної літератури у 8 класі з теми: « Гуманістична цінність трагедії» В. Шекспіра «Ромео і Джульєтта», її популярність. Метою якого було показати розвиток критичного мислення школярів. На ньому було використано ряд прийомів та методів інтерактивного навчання та стратегії ЧПКМ, такі, як: «Асоціативний кущ» зі словом «кохання», ромашка «Блума», «Колесо життя», дослідницька робота в групах «Світ родин Монтеккі і Капулетті» та «Світ Ромео і Джульєтти», «Коло ідей».

 

27 січня відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з правознавства, де учениця 9 класу, переможець районного етапу, Набокова Альна завоювала призове третє місце.

 

Показовий урок з математики

6 грудня відбувся показовий урок з математики у 3 класі. Учні побували на метематичній кухні, де "варили" математичний борщ (приклади), смакували математичними голубцями (задачами), ліпили вареники з різними начинками (рівняння).

 

Презентаційний урок з біології

 

19 листопада у 8 класі відбувся презентаційний урок з біології на тему « Травлення людини. Система органів травлення». Урок був спрямований на розвиток критичного мислення учнів. Під час проведення уроку були використані такі прийоми як «Третє зайве», «Слухаємо – аналізуємо – узагальнюємо», «Німий малюнок», «Світлофор», «Детектив».

   

   Презентаційний урок-дослідження з фізики.

23 листопада у 10 класі був проведений презентаційний урок – дослідження з фізики. Десятикласники досліджували рух тіла під дією кількох сил.

Урок громадянської освіти 

15 листопада  відбувся показовий урок громадянської освіти в 10 класі на тему «Стереотипи та упередження» ( учитель Буравська Н.А.). Учні активно брали участь в обговоренні проблемних питань, мандрували умовною «Галереєю забобонів», виконували вправу «Плакат думок», переглядали відеоролик. Домашнім завданням було підготувати повідомлення про  Ігри нескорених, про паралімпійців.


   Розвиток мовлення.

 6 листопада у старшій групі дошкільного відділення відбулося відкрите заняття з розвитку мовлення. Було використано  нетрадиційний метод складання творчих розповідей за допомогою колажу. В кінці заняття вихованці завзято презентували свої розповіді.

 

 

Презентаційний урок із зарубіжної літератури

08.11.2018 у 5 класі відбувся презентаційний урок із зарубіжної літератури на тему: «Еволюція образу головного героя казки О. Уайльда «Хлопчик – зірка»

На уроці учні намагалися прослідкувати причини і результати змін у характері головного героя Казки О. Уайльда. Виконували  різні прийоми: «Гронування», «Снігова куля», «Нитка  Аріадни», «Сходинки ганебних вчинків головного героя», брали участь у грі «Перевтілення», складали сенкани зі словом мама, виривали «Лялечки» із паперу, на яких вказували якими є, і що хотіли б у собі змінити.

Учні вдосконалювали навички критичного мислення, доводили власні відповіді цитатами з тексту.

Визначено переможців І етапу Всеукраїнських предметних олімпіад, які представлятимуть нашу школу на ІІ районному етапі в м.Козятин. Ними стали:

 

 • Зінченко Олександр - 11 клас (історія, географія)
 • Мосійчук Олександр - 11 клас (економіка, хімія)
 • Щетінін Данило - 10 клас (ІКТ, інформатика)
 • Кравець Віктор - 10 клас (історія, географія)
 • Чорна Марина - 10 клас (англійська мова)
 • Набокова Альона - 9 клас (історія, англійська мова, правознавство)
 • Микитенко Євгенія - 9 клас (англійська мова, бірлогія, українська мова)
 • Діденко Валентина - 9 клас (хімія)
 • Діденко Катерина - 8 клас (англійська мова)
 • Чорноуз Дмитро - 8 клас фізика)

Вітаємо вчителів, які підготували переможців:

 • Буравську Наталію Анатоліївну
 • Трофимчук Оксану Сергіївну
 • Поліщука Валерія Володимировича
 • Мазур Аліну Валеріївну
 • Куманецьку Марину Олегівну
 • Медвідь Ольгу Андріївну

31.05 педрада "Фестиваль педагогічний ідей" зацікавила усіх вчителів закладу. Проведена у  нестандартній формі пройшла невимушено і творчо. Вчителі виступали у ролі, як наставника, так і учня. А нові педагогічні ідеї примусили по новому подивитися на навчальний процес.

 

 

24,05,20018 року було проведено засідання комісії вихователів дошкільного відділення. Мельник О.С. звітувала про виконання плану роботи комісії вихователів за 2017-2018 навчальний рік. Науково-методичні теми, над якими працювали, позитивно сприяли поглибленню і розумінню їх знань та всебічному гармонійному розвитку вихованців.

 

 

24 квітня відбулося засідання шкільної предметної комісії природничо-математичного циклу. Було підведено підсумки роботи МО у 2017-2018 навчальному році. 

19 квітня  2018 року відбулося засідання МО класних керівників. Гижа Г.М. провела консультацію на тему «Вивчення взаємин дітей і батьків». Поліщук Л.Л. і Трофимчук О.С. представили презентацію на тему «Новітні форми роботи з батьками». Реферат на тему «Форми виховання особистості в родині» підготувала Тополюк Г.О.

13 квітня відбулося засідання шкільної предметної комісії природничо-математичного циклу. Обговорювалися питання використання ЧПКМ на різних етапах уроку.

12 квітня відбулося засідання предметної комісії учителів суспільно-гуманітарного циклу у формі методичного рингу, на якому предметники визначали позитивні і негативні сторони інтегрованих уроків.

11 квітня відбулося засідання шкільної предметної комісії вчителів початкових класів. Обговорювалися питання здоров’язберігаючих технологій.

 

10 квітня 2018 року відбувся презентаційний урок з природознавства в 1 класі «Наша Батьківщина- Україна», де учні розповідали вірші про Україну, також звучала легенда про те, звідки походить назва «Україна». Діти із задоволенням  працювали в групах, граючи у гру «Яке слово сховалось?».


 

 

5 квітня 2018 року проведено  урок  з  хімії в 9 класі на тему: «Вуглеводи. Глюкоза, сахароза, крохмаль, целюлоза.» У ході заняття було використано міжпредметні зв’язки із біологією. На протязі уроку учні долали перешкоди, розв’язували різноманітні вправи та задачі. Школярі побували у «Творчій лабораторії», де ознайомилися з методами дослідження продуктів харчування (на прикладі меду) на наявність у їхньому складі різноманітних домішок.

 

 

05.04.2018 у 9 класі відбувся презентаційний урок-дослідження із зарубіжної літератури на тему : «Динаміка образу Елайзи Дулітл» . Ідеї «одухотворення» людини й життя засобами мистецтва. Учні-літературознавці підготували презентацію,ознайомили  із історією створення п’єси «Пігмаліон» . Учні-біографи ,використовуючи прийом «Дивуй» , розповідали цікаві факти із життя Б.Шоу. Учні - критики досліджували новаторство автора в царині театру. Переглядаючи фрагменти п’єси , дев’ятикласники досліджували характери персонажів, у «Колі ідей» визначали проблематику п’єси , презентували асоціативні схеми – малюнки до образів Елайзи і Хіггінса.

  02.04 у 7 класі відбувся презентаційний урок із української літератури на тему «Роздуми про сенс життя,моральний вибір кожного (за повістю М.Павленко «Русалонька із 7-В».Учні працювали як в парах, складаючи сенкан, малюючи асоціативний портрет до образу Софійки, та й індивідуально (вправа «6 капелюхів»). Семикласники роздумували про сенс людського життя, навчалися відстоювати свою позицію, писали листа героєві повісті.

 

 


Всі новини
 • Контакти